Tasuta GOOGLE ADS reklaami AUDIT

Selles artiklis räägime, kuidas teha põhjalik Google Ads’i audit, et saaksid oma reklaamikampaaniate tulemusi parandada. Keskendume eelkõige otsingureklaamidele.

Google Ads on võimas tööriist, kuid selle potentsiaali maksimaalseks ärakasutamiseks tuleb regulaarselt kontrollida, kas kõik seaded on paigas. See audit aitab sul tuvastada, mis töötab hästi ja mis vajab parandamist.

Abivahendina kasutame ka checklist’i, mille saad alla laadida ja mis aitab sul auditit edaspidi ka iseseisvalt läbi viia. Checklist on SIIN.

Konversioonid ehk tulemused, mida soovime saada

Konversioon on see võtmetegevus, mille ümber kogu reklaamitegevus keerleb.

Konversiooniks võib nimetada mis tahes tegevust, mis on sinu ettevõtte jaoks väärtuslik — olgu selleks toote ost, päringu saatmine, uudiskirjaga liitumine või mõne muu olulise sammu astumine.

Google Ads’i auditi käigus on oluline alustada konto ja kampaaniate seadete ülevaatamisest, et veenduda nende vastavuses seatud eesmärkidega.

Kas kampaaniatele omistatud konversioonitegevused on õiged?

Oluline on kontrollida, kas kampaaniatele määratud konversioonitegevused on õiged ja toetavad ettevõtte eesmärke. Alustame sellega, et vaatame üle konto hiljutise ajaloo konversioonitegevuste jaotuse.

“Konversioonitegevused Google Ads’is on määratletud kui kasutajate teatud soovitud toimingud, mida reklaamid soodustavad ja mida on võimalik jälgida. Need tegevused võivad hõlmata veebilehe külastusi, ostude sooritamist, vormide täitmist, rakenduse allalaadimisi või helistamisi. Konversioonitegevuste mõõtmine aitab mõista reklaamide tõhusust ja optimeerida kampaaniaid paremate tulemuste saavutamiseks.”

Kuidas seda teha?

  1. Ava Google Ads’is kampaania vaade.
  2. Klõpsa nuppu “Segment”.
  3. Vali Conversions: Liikuge kursoriga üle “Conversions” ja seejärel vali “Conversion actions”.

    Näide pildil >
Google Ads audit konversioon action

See ülevaade võimaldab näha, millised konversioonitegevused (conversion actions) on sinu kampaaniates toimunud.

See aitab hinnata, kas praegused seaded toovad soovitud tulemusi või vajavad kohandamist, et paremini toetada ettevõtte eesmärke.

Iga kampaania all kuvatakse rida kõigi konversioonitegevustega, mis on valitud ajavahemiku jooksul sellele kampaaniale omistatud.

Kas need tegevused vastavad sellele, mida soovid Google Ads’iga saavutada? Kui ei, siis tasub kindlasti sügavamalt analüüsida ja teha vajalikud muudatused.

google reklaami audit konversioonid

Kontrolli kontole määratud konversioone

Auditi käigus kontrollime esmalt, kas konversioonid on üldse seadistatud. Kui ei ole, on see esimene probleem, mis tuleb lahendada.

Kui kontol on konversioonid seadistatud, vaatame üle, kas need toimivad ning millised neist on määratud esmaseks (Primary) ja millised teisesteks (Secondary) konversioonideks.

Kuidas seda kontrollida?

  • Mine Google Ads’i kontos “Goals” sektsiooni.
  • Klõpsa valikul “Conversions”.
  • Vali seejärel “Summary”.
google reklaam goals summary

See võimaldab saada ülevaate kõigist kontole lisatud konversioonidest, nende olekust ning sellest, kuidas need on määratud — kas esmaseks (Primary) või teisesteks (Secondary).

See samm on oluline, et veenduda, kas jälgid just neid tegevusi, mis toetavad ettevõtte eesmärke, ning et konversioonide jälgimine toimib korrektselt.

google reklaam secondary ja primary

Kokkuvõtte lehel näeme palju erinevaid seadeid konversioonide jälgimiseks.
Me ei peatu siin detailselt sellel, kuidas kogu konversioonide jälgimine Google Ads’is töötab. Selle asemel keskendume sellele, mida need seaded auditi käigus tähendavad.

Konto (Account Default Goals):

  • Mida eelistatakse kogu kontol?
  • Millised tegevused on põhirõhuga?
  • Mida püüame saavutada selles kontos?

Mis vahe on primary ja secondary konversioonidel?

Google Ads’is aitavad primary (primaarne) ja secondary (sekundaarne) konversioonid määratleda, millised tegevused on ettevõtte jaoks olulisemad ning suunata kampaaniate optimeerimist.

Primary (primaarne) konversioon:

  • Peamine eesmärk – need on sinu ettevõtte jaoks kõige olulisemad tegevused, mida soovid, et kliendid teeksid (nt toote ost, kontaktivormi täitmine, teenuse broneerimine).

  • Google Ads kasutab primaarseid konversioone automaatsete pakkumisstrateegiate ja kampaaniate optimeerimise aluseks.
    See tähendab, et süsteem keskendub just nende tulemuste parandamisele.

Secondary (sekundaarne) konversioonid:

  • Täiendav väärtus – tegevused, mis on küll väärtuslikud, kuid mitte peamised eesmärgid (nt uudiskirjaga liitumine, teatud lehe külastamine, video vaatamine).

  • Google Ads ei kasuta sekundaarseid konversioone kampaaniate optimeerimiseks ega pakkumisstrateegiate osana.
    Need ei mõjuta, kuidas reklaame näidatakse või kellele need suunatakse.


NÄIDE: “toote ostmine on primaarne, uudiskirjaga liitumine on sekundaarne”

Olek (Status)

  • Kas mõni konversioonitegevus – eriti primary – on mitteaktiivne või pole hiljuti tulemusi toonud?

  • Kui mõni konversioon ei ole pikemat aega tulemusi toonud, tuleb kontrollida, kas see üldse toimib.


Kas saame järeldada, et konversioonide jälgimine on õigesti seadistatud ja toimib? Või on midagi, mis vajab parandamist?

Selle ülevaate abil saame kindlaks teha, kas konversioonide jälgimine toetab sinu ettevõtte eesmärke ning kas on vaja teha muudatusi, et parandada kampaaniate tõhusust.

Google Ads reklaami pakkumisstrateegiad

Nüüd, kui oleme aru saanud konto ja/või kampaaniate eesmärkidest, vaatame, kuidas pakkumisstrateegiad nende prioriteetidega kokku sobivad.

Google Ads’is on palju erinevaid pakkumisstrateegiaid ning igal neist on oma kasutusjuhtum, mis aitab saavutada erinevaid reklaamieesmärke — alates klikkide suurendamisest kuni konversioonideni.

Kuna pakkumisstrateegiate teema on üsna lai, keskendume siin vaid lühikesele ülevaatele.

Põhjalikuma ülevaate ja strateegiate valimise juhiste saamiseks soovitame tutvuda artikliga, mis käsitleb Google Ads’i erinevaid pakkumisstrateegiaid.

Auditi eesmärk on välja selgitada, kas kasutatavad pakkumisstrateegiad toetavad või takistavad kampaaniate edukust.

Kuna kõigi strateegiate detailne käsitlemine muudaks selle postituse liiga pikaks, keskendume hoopis sellele, millele peaksid mõtlema pakkumisstrateegia hindamisel Google Ads’is.

Google reklaami eelarve seadistused

Mida otsida, kui analüüsid Google Ads’i eelarveid?

  • Kas kampaania eelarve on piisav, et reklaami saaks näidata nii palju kui võimalik? Kui eelarve on liiga väike, ei pruugi sinu reklaame kõikidele potentsiaalsetele kasutajatele näidata — ja sellega võid kaotada väärtuslikke müügivõimalusi.

  • Kas eelarve jaotus kampaaniate vahel on kooskõlas nende tulemustega? Näiteks — kas paremate tulemustega kampaaniatel on suurem eelarve ning vähem edukatel väiksem?

Kui vaatad üle oma eelarve seadistused, pöördu kindlasti tähelepanu mõnedele võtmemõõdikutele. Need aitavad sul paremini mõista, kuidas eelarve mõjutab reklaamide näitamist ja üldist kampaaniate jõudlust.

Google Ads’is on olemas sellised mõõdikud nagu
Search Lost Impression Share (Budget),
Search Impression Share ja “Search Lost Impression Share (Rank)” 

  1. Search Impression Share – (Otsingu näitamiste osakaal)
  • Mis see on?
    See mõõdik näitab protsenti kordadest, kui reklaamid võisid ilmuda, võrreldes tegelike ilmumistega. See arvutatakse reklaamide tegelike näitamiste arvu jagamisel kõigi võimalike näitamiste arvuga sihtmärksõnadele.
  • Mida see tähendab?
    Kõrge näitamiste osakaal tähendab, et reklaamid ilmuvad sageli, kui inimesed otsivad sihtmärksõnu. Madal näitamiste osakaal võib viidata sellele, et reklaamid ei jõua potentsiaalsete klientideni nii sageli kui võiksid.
  1. Search Lost Impression Share (Budget)
  • Mis see on?
    See mõõdik näitab protsenti võimalikest näitamistest, mille reklaamid kaotasid eelarvepiirangute tõttu. Teisisõnu, see näitab, kui sageli reklaamid ei ilmunud seetõttu, et eelarve oli liiga väike.
  • Mida see tähendab?
    Kui see protsent on kõrge, tähendab see, et reklaame ei näidata nii sageli kui võiks, sest eelarve saab otsa enne päeva lõppu. See võib viidata vajadusele suurendada eelarvet, et saavutada suurem katvus ja jõuda rohkemate potentsiaalsete klientideni.
  1. Search Lost Impression Share (Rank)
  • Mis see on?
    See mõõdik näitab, kui sageli sinu reklaam ei ilmunud otsinguvõrgustikus halva reklaami reitingu tõttu (Ad Rank).
  • Mida see tähendab?
    See annab hinnangu, kui sageli sinu reklaami otsinguvõrgustikus ei kuvatud, kuna selle reklaami reiting (Ad Rank) oli madal.

Miks on need mõõdikud olulised?

Kui mõistad, kuidas eelarve ja reklaami kvaliteet mõjutavad reklaamide näitamist, saad teha teadlikumaid otsuseid.

„Search Lost Impression Share (Budget)” näitab, kas sinu eelarve piirab reklaamide nähtavust,
samal ajal kui „Search Lost Impression Share (Rank)” viitab võimalikule probleemile reklaami reitingus ehk kvaliteedis.

Nende mõõdikute abil saad täpselt kindlaks teha, kas kitsaskoht on eelarves, reklaami kvaliteedis või mõlemas — ja vastavalt sellele oma strateegiat kohandada.

Näiteks:

Kui kasutad Konversioonide maksimeerimise strateegiat koos seatud CPA-eesmärgiga, peaks sinu päevaeelarve olema vähemalt kaks korda suurem kui soovitud CPA.

Lisaks kontrolli, et „Search Lost Impression Share (Budget)” oleks alla 2% — see viitab, et eelarve ei piira sinu reklaamide näitamist.

Nii töötab algoritm kõige efektiivsemalt ja saavutad paremaid tulemusi.

Kus neid mõõdikuid leida? 

  1. Ava Google Ads’is kampaania vaade.
  2. Klõpsa nuppu: “Columns”
  3. Vali “Modify columns”
  4. Edasi vali “All Columns” ja sealt leia “Competitive metrics”
  5. Järgnevalt lisa linnukesed Search Lost Impression Share (Budget), Search Impression Share ja Search Lost Impression Share (Rank) peal. 
  6. Edasi vajuta Apply ja nüüd sa näed neid mõõdikuid.
google reklaami audit search impr. share
google reklaami audit veerud

Kui märkad, et mõnes kampaanias jääb eelarvest puudu, samas kui teistes seda üle jääb, tasub kaaluda jagatud eelarve (Shared budget) funktsiooni kasutamist.

Google Ads’is saad määrata päevase jagatud eelarve ja grupeerida kampaaniaid nii, et see eelarve jaotuks automaatselt nende vahel. See aitab ressurssi tõhusamalt kasutada ning maksimeerida tulemusi kogu kontol.

Jagatud eelarve (Shared budget) on Google Ads’i funktsioon, mis võimaldab määrata ühe ühise eelarve mitmele kampaaniale. See tähendab, et selle asemel, et hallata iga kampaania eelarvet eraldi, saad luua ühe eelarve, mida kõik valitud kampaaniad jagavad.

Kuidas jagatud eelarve töötab?

  • Google Ads jaotab jagatud eelarve automaatselt kampaaniate vahel, lähtudes nende vajadustest ja võimalustest, et maksimeerida tulemusi.

Kui üks kampaania ei kasuta kogu talle eraldatud eelarvet, saab ülejäänud summa suunata teistele kampaaniatele, mis võivad seda efektiivsemalt kasutada.

Google Ads konto struktuur

Vaata üle oma kampaania struktuur

Kampaania struktuuri all peame silmas seda, kuidas märksõnad ja reklaamid on jaotatud erinevate kampaaniate ja reklaamirühmade vahel.

Struktuuri üle vaadates ei keskendu me sellele, kuidas kampaaniat oleks võinud ideaalselt üles ehitada — sest toimivaid lahendusi võib olla mitmeid.

Tavaliselt on parim just see struktuur, mis aitab sul kõige tõhusamalt oma eesmärke saavutada.

Kõige populaarsemad on üldiselt:

  • Ühe märksõna reklaamirühmad (SKAG-id): See struktuur keskendub sellele, et luua iga märksõna jaoks eraldi reklaamirühm, tagades kõrge asjakohasuse märksõna, reklaami ja sihtlehe vahel.
  • Teemapõhised reklaamirühmad: Selles lähenemises grupeeritakse märksõnad ühiste teemade järgi, mis aitab säilitada asjakohasust ning pakub rohkem andmeid nutika pakkumise jaoks.

    Allpool on näide ühest ja teisest kampaania struktuurist.
Google ads konto struktuur

Siin on mõned punktid, millele tähelepanu pöörata:

  • Kuidas on kampaaniad segmenteeritud? Kas brändi ja mitte-brändi järgi? Toote või teenuse järgi? Kliendi tüübi järgi?
  • Kas need jaotused on loogilised või oleks parem viis neid organiseerida, mis võiks paremini toimida?
  • Kas kampaania sees on kõik märksõnad ühte reklaamirühma visatud või on need jagatud edasi loogilisteks segmentideks?
  • Kas reklaamirühmades on selged teemad?
  • Kas reklaamirühmas leiduvad märksõnad on mõttekad, lähtudes eelnevate tasemete üldisest struktuurist?
  • Kas need toetavad kampaania eesmärke ja suunavad kasutajad sobivatele sihtlehtedele?

Kas reklaamirühmad ei konkureeri teiste reklaamirühmadega kontol?
Veendu, et sinu reklaamirühmad ei konkureeriks omavahel.

Tuleks vältida olukorda, kus samad või väga sarnased märksõnad on kasutusel mitmes kohas, sest see võib põhjustada reklaamide omavahelist konkurentsi ja langetada kvaliteediskoori.

Kampaaniate omavaheline konkurents raiskab eelarvet ja vähendab üldist efektiivsust, mistõttu on hoolikas planeerimine äärmiselt oluline.

Kampaania struktuur ja eelarve jaotus

Kampaania struktuur on Google Ads’i tõhususe seisukohalt üks olulisemaid elemente. Kui struktuur ei ole loogiline või on liigselt killustunud, võib see segada reklaamide toimimist, tõsta halduskulusid ja viia eelarve raiskamiseni.

Siin on mõned levinud ohumärgid, mida tasub kampaania struktuuri analüüsides tähele panna:

1. Kõik märksõnad on ühes reklaamirühmas, kuigi teemade valik on lai

See ei pruugi olla otseselt probleem, kui kõik märksõnad viivad samale sihtlehele ja puudub vajadus eristada sihtsõnumeid.

Kuid probleem tekib siis, kui:

  • märksõnad peaksid suunama kasutajad erinevatele sihtlehtedele, kuid kõik viivad samasse kohta;

  • märksõnad ei ole sisuliselt seotud sihtlehega, kuhu kasutaja suunatakse.

Tulemusena võib kasutaja sattuda ebaolulisele sisule, mis vähendab reklaami asjakohasust ja mõjutab negatiivselt kvaliteediskoori.

2. Brändi- ja mittebrändi-märksõnad on samades kampaaniates või reklaamirühmades

See pole otseselt viga, aga oluline on teada, et brändi- ja mittebrändi-märksõnad toimivad sageli väga erinevalt.
Brändiotsingud on üldjuhul odavamad ja kõrgema konversioonimääraga, samas kui mittebrändi märksõnad võivad vajada teistsugust strateegiat ja sõnumit.

Seetõttu on peaaegu alati kasulik need eraldada omaette kampaaniatesse või reklaamirühmadesse, et saaksid tulemusi selgemalt analüüsida ja optimeerida.

3. Liigne reklaamirühmade ja kampaaniate arv

Kui kontos on liiga palju väikese mahuga kampaaniaid ja reklaamirühmi, võib haldamine muutuda keerukaks ja ajamahukaks.
Samuti võib killustunud struktuur takistada masinõppepõhiste pakkumisstrateegiate tööd, kuna andmeid koguneb liiga vähe.

Siinkohal on oluline leida tasakaal detailse segmentimise ja haldamise lihtsuse vahel. Mõistlik ja sihipärane struktuur aitab sul kampaaniaid paremini juhtida ning tagab ka efektiivsema eelarve kasutuse.

Üldine tähelepanek

Kampaania struktuuri puhul on suurim väljakutse leida tasakaal üle- ja alasegmentimise vahel.

Mõlemad äärmused võivad takistada konto parimat jõudlust:

 

  • Alasegmentimine: Kui kampaaniad ja reklaamirühmad on liiga üldised, võib olla raske kohandada pakkumisi, reklaame ja sihtlehti konkreetsete märksõnade või sihtrühmade jaoks. See võib viia madalama asjakohasuse ja väiksema konversioonimäärani.
  • Ülesegmentimine: Kui jagad oma kampaaniad ja reklaamirühmad liiga väikesteks osadeks, võib andmete hulk iga üksuse kohta olla liiga väike, et teha tähenduslikke järeldusi või kasutada efektiivselt Google’i masinõpet. See võib raskendada optimeerimist ja vähendada kampaania tulemuslikkust.

Soovitused kampaania struktuuri optimeerimiseks:

  • Segmenteeri loogiliselt: Jaga kampaaniad ja reklaamirühmad nii, et need peegeldaksid sinu ärieesmärke ja klientide käitumist. Näiteks eralda brändi- ja mittebrändi-märksõnad või erinevad tootekategooriad.

  • Hoia reklaamirühmad teemakohased: Veendu, et iga reklaamirühm sisaldaks sarnaseid märksõnu, mis on seotud konkreetse teemaga. See võimaldab luua sihipärasemaid reklaame ja pakkuda kasutajatele asjakohasemat kogemust.

  • Optimeeri haldamise lihtsust: Ära tee struktuuri liiga keeruliseks. Liigne detailidesse minek võib muuta konto haldamise aeganõudvaks ja keerukaks.

  • Kasuta andmeid otsuste tegemiseks: Jälgi regulaarselt oma kampaaniate ja reklaamirühmade jõudlust. Kui mõni osa ei toimi ootuspäraselt, kaalu struktuuri muutmist või konsolideerimist.

  • Kohanda vastavalt vajadusele: Ära karda teha muudatusi. Digitaalne turundus on pidevalt muutuv valdkond ning paindlikkus on edu võti.

Google reklaamide märksõnad

Milliseid märksõnu sinu kontol kasutatakse? Kas need on tegelikult asjakohased selle suhtes, mida sa müüd või pakud?

Sa oleksid üllatunud, aga kõige sagedamini näeme probleemi, kus keegi on püüdnud olla liiga „nutikas“ ja lisanud liiga palju märksõnu.

Sageli lisatakse ka ainult kaudselt seotud märksõnu, mis toovad liiklust, aga ei oma tegelikku väärtust. Näiteks — kui müüd kasvuhooneid, aga oled märksõnaks lisanud „kasvuhoone kile“ või „kasvuhoone klaas“, siis see tegelikult ei toimi!

Google Ads’is on oluline kasutada konkreetseid ja täpseid märksõnu, mis vastavad sellele, mida sa päriselt müüd.

Vaata üle veebileht, mida auditeerid. Kas konto märksõnad ühtivad veebilehe sisuga ja sellega, mida sa pakud?

Kui oled selle sammu läbinud, siis järgmine asi, mida peaks kontrollima, on see, kas inimesed jõuavad lehele õige otsinguga.

Mine kampaania või reklaamirühma tasemel aruandesse Search terms.
Search terms on aruanne, mis näitab, kuidas kasutaja tegelikult otsis — see aitab sul hinnata, kas sinu märksõnad toovad sobiva liikluse.

Kas lehele minnakse üle õige otsinguga?

Lähme kampaania või reklaamirühma tasemel aruandesse “Search terms”
Search terms on aruanne, mis näitab, kuidas kasutaja reaalselt otsis.

Google ads audit search terms

Edasi lähme Columns ja Modify columns

Leiame sellise koha nagu All columns ja Attributes ja paneme linnukese keyword lahtris ja vajutame Apply.

google reklaami search terms

Järgnevalt näed, milline märksõna (Keyword) käivitas reklaami ja milline oli tegelik otsing, mille kasutaja otsingusse sisestas.

  • Kas need märksõnad tabavad sinu jaoks olulisi päringuid või lipsavad sisse ka ebaolulised otsingud?
  • Kas seal on uusi otsinguid, mille põhjal võiks kaaluda lisada uusi märksõnu?

Tihtipeale leiad Search terms aruandest märksõnu, mis pole sinu ettevõtte jaoks kuidagi asjakohased.

Aga miks see nii on? Miks ilmuvad mõnikord otsingud, mis ei vii soovitud tulemusteni? Vastus peitub märksõna vastavustüüpides.

Märksõna vastavustüübid

Kui oled tegelikud märksõnad üle vaadanud, on aeg analüüsida, milliseid vastavustüüpe sa kasutad.

Kas kasutusel on täpne vastavus, fraasivastavus või laivastavus? Kas kõik kolm? Ainult üks neist?

Nagu paljude teiste teemade puhul selles artiklis, pole ka siin ainuõiget lähenemist — aga erinevatel vastavustüüpidel on tihti väga erinev jõudlus.

Sinu peamine eesmärk peaks olema mõista, milliseid vastavustüüpe sa kasutad ja kas need aitavad sul saavutada seatud eesmärke.

märkõsnade vaste tüübid

Täpse ja fraasivastavuse puhul kasutatakse tavaliselt spetsiifilisemaid termineid ning soovitakse omada suuremat kontrolli tulemuseks olevate päringute üle.

Osalise vaste märksõnad aitavad sul jõuda rohkemate inimesteni ning testida, millised otsingud toovad parimaid tulemusi.

Vaata uuesti aruannet „Search terms“, millest oli juttu ülalpool.

  • Kas need märksõnad tabavad sinu jaoks olulisi päringuid või lipsavad sisse ka ebaolulised otsingud?
  • Kas seal on uusi otsinguid, mille põhjal võiks kaaluda uute märksõnade lisamist?

Negatiivsed märksõnad

Negatiivsed märksõnad aitavad sul Google Ads’i kampaaniatega paremaid tulemusi saavutada. Neid kasutades saad vältida reklaamide näitamist ebaoluliste otsingutega — see aitab säästa eelarvet ja tuua rohkem kvalifitseeritud liiklust.

Auditeerijana veendu, et tead, kuidas negatiivsete märksõnade vastavustüübid töötavad ning millised on kõik võimalikud negatiivsete märksõnade tasemed kontol.

Sinu eesmärk on tuvastada, kus on negatiivsed märksõnad juba kasutusel, leida lüngad nende rakendamises ning soovitada, kuhu võiks uusi negatiivseid lisada.

Kontrolli negatiivseid märksõnu reklaamirühma-, kampaania-, konto- ja negatiivsete märksõnade loendi tasemel.

Märksõna planeerija

Kui sa pole kindel, kuidas kasutajad sinu tooteid otsivad, kasuta märksõna planeerijat.

Google Ads’i märksõnade planeerija on tasuta tööriist, mis aitab sul leida asjakohaseid märksõnu reklaamikampaaniate jaoks.

See võimaldab:

  • avastada uusi märksõnu, mis on seotud sinu toote või teenusega

  • näha, kui sageli inimesed neid märksõnu otsivad

  • hinnata konkurentsi iga märksõna puhul

Märksõnade planeerija aitab sul luua tõhusamaid ja sihitud reklaamikampaaniaid, optimeerides märksõnade valikut vastavalt sinu ärieesmärkidele ja sihtrühmale.

Märksõna kvaliteediskoor

Veel üks teema millele võib pühendada eraldi artikli.

Kvaliteediskoor on Google Ads’i mõõdik, mis näitab, kui asjakohane ja kvaliteetne on sinu reklaam, märksõnad ja sihtleht.

See mõjutab:

  • Kliki hinda (CPC): kõrgem skoor tähendab madalamat hinda kliki eest.
  • Reklaami positsiooni: kõrgem skoor annab parema positsiooni otsingutulemustes.

Kvaliteediskoor võib olla vahemikus 1 kuni 10 ning see põhineb kolmel teguril:

  1. Eeldatav klikkimise määr (Expected clickthrough rate): näitab, kui tõenäoliselt näidataval reklaamil klikitakse.
  2. Reklaami asjakohasus (Ad relevance) : näitab, mil määral vastab reklaam kasutaja otsingukavatsusele.
  3. Sihtlehe kasutajakogemus (Landing page experience): näitab, kui asjakohane ja kasulik on sihtleht neile, kes reklaamil klikivad.

Iga antud tegur võib omada kolm erinevat staatust: above average, average ja below average.

Kõrge skoor aitab parandada reklaamikampaaniate tõhusust ja vähendada kulusid.

Kvaliteediskoor on pigem üldine näidik, mis näitab, millistele valdkondadele tuleks reklaami kvaliteedi parandamisel keskenduda — mitte number, mida otseselt optimeerida.

Kus kvaliteediskoori vaadata?

  1. Ava Google Ads’is kampaania vaade.
  2. Vali soovitud kampaania.
  3. Leia menüü realt  “Search keywords” ja vajuta sinna

Edasi mine “Columns” ja leia sealt “Quality score” lahtri ja vali
– Quality Score
– Exp. CTR
– Ad relevance

google reklaami qs 2
google reklaami kvaliteediskoor

Auditi käigus annab see hea ülevaate, kas reklaamitekstid, märksõnade asjakohasus ja sihtleht sobivad omavahel ning kas on vaja midagi muuta.

Google reklaamide reklaamitekstide strateegia

Reklaamtekst on esimene mulje, mille jätad potentsiaalsele kliendile — seega on see oluline osa reklaami edust.

Vaatame iga reklaamirühma reklaame. Kas seal on üks või mitu RSA-reklaami (responsive search ads ehk automaatselt kohanduvad otsingureklaamid)?

Kui neid on mitu, siis küsi endalt: kas seda on tegelikult vaja?

RSA (responsive search ads) võimaldab lisada kuni 15 pealkirja ja kuni 4 kirjeldust. Kui täidad kõik väljad, saab süsteem neist elementidest koostada erinevaid kombinatsioone.

Arvestades, et korraga kuvatakse reklaamis 2 või 3 pealkirja ning 1 või 2 kirjeldust, on maksimaalne võimalik reklaamikombinatsioonide arv ligikaudu 47 040.

See on märkimisväärselt suur arv!

Kasutades vaid kolme pealkirja ja kahte kirjeldust — mis on süsteemi minimaalne nõue — jääb võimaluste hulk kindlasti liiga napiks.

Kuigi keegi ei eelda, et kasutaksid maksimaalset võimalikku arvu, töötaks näiteks seitsme pealkirja ja kolme kirjelduse lisamine märksa paremini kui miinimumnõue.

See võimaldab algoritmil koguda piisavalt andmeid, et välja selgitada, millised pealkirjade ja kirjelduste kombinatsioonid toimivad kõige tõhusamalt.

Kas sinu reklaamtekstide loogika on paigas?

Hea copywriting on väärtuspõhine – kirjuta reklaamis lahti, kuidas sinu toode või teenus lahendab lõppkliendi tegeliku probleemi, ning seo see selgelt oma brändi sõnumiga.

Kas sul on olemas sotsiaalne kinnitus – näiteks rahulolevate klientide tagasiside või tunnustused –, mis tõestaksid sinu pakkumise tõhusust?

Eristu konkurentidest! Tõsta esile unikaalsed omadused või eelised, mida konkurentidel ei ole.

Kas kasutad üleskutset (CTA)?

CTA on Google Ads’is väga oluline, sest see juhendab potentsiaalset klienti tegema soovitud tegevust – olgu see „Broneeri aeg“ või „Osta kohe“.

Selge üleskutse tõstab nii klikimäära kui ka konversioone, sest inimesed teavad täpselt, mida järgmisena teha.

Reklaami pinnimine (pinning)

Google Ads võib reklaami näitamisel kuvada pealkirju ja kirjeldusi erinevas järjestuses. Mõnikord võib see kõlada ebaasjakohaselt või hägustada sõnumit.

Selle vältimiseks saad pealkirju ja kirjeldusi pinnida ehk kinnitada teatud positsioonile, et näidata süsteemile, milline järjestus toimib kõige paremini.

Testimise eesmärgil kirjuta kõik pealkirjad vastavalt teemadele ja kuula/lugeda läbi, kuidas need koos kõlavad.

Toome kohe lihtsa näite…

Arvesta sümbolite ja märksõnade piirangutega

Reklaamitekst peaks olema lühike ja selge, järgides Google’i reegleid – näiteks märksõnade pikkusepiiranguid, keelatud sümbolite kasutamist jms.
Lihtne ja lööv copy annab süsteemi silmis alati eelise.

Reklaamteksti hindamine võib olla keeruline, sest tekstide mõju on sageli subjektiivne.

Kuid kui auditeeritavas kontos ei paista reklaamides olevat loogikat ega läbimõeldud suunda, siis on parim, mida saad teha, luua strateegia ja sellest järjepidevalt kinni pidada.

Laiendid / Assets ehk reklaami laiendid

Sarnaselt reklaamtekstidele võib ka reklaamilaiendite hindamine olla mõnevõrra subjektiivne. Kuid peamine küsimus on:

  • Kas kasutad kõiki võimalikke laiendeid, mida saaks kasutada?
  • Kas sul on vähemalt neli saidilinki koos täidetud kirjeldustega?
  • Kas kasutad ära teisi lihtsaid ja kõigile soovituslikke laiendeid, sõltumata ettevõtte suurusest või tegevusalast?

Näiteks:

  • Ettevõtte logo
  • Ettevõtte nimi
  • Struktureeritud väljavõtted
  • Kutsungid (callouts)
  • Pildilaiendid

– Kas laiendid on seadistatud konto-, kampaania- või reklaamirühma tasemel?
– Kas need pakuvad lisateavet, mis on kasutajale kasulik ja julgustab teda tegutsema?
– Kas need on asjakohased vastavalt konkreetsele kampaaniale või reklaamirühmale?
– Kuidas need kuvavad mobiilis võrreldes lauaarvutitega?

Reklaamielementide testimine

Isegi kui kõik vajalikud elemendid on olemas – kas tundub, et neid ka testitakse ja värskendatakse regulaarselt?

Täpselt nagu reklaamitekstide puhul, tuleks ka kõiki reklaamielemente kontrollida vähemalt kord kuus:

  • Mis toimib hästi?
  • Mis jääb maha?
  • Milliseid uusi variante võiks lisada, et leida veel paremaid kombinatsioone?

Parim lähenemine on pakkuda iga reklaamielemendi kohta konkreetne soovituste kogum. Värske pilk väljastpoolt võib olla väga väärtuslik, aidates asju värskendada ja testimisele uut hoogu anda.

Google Ads’i audit on oluline osa laiemast turundusstrateegiast, mis aitab suurendada sinu ettevõtte nähtavust ja müüki.

Tõeliselt tõhus on reklaam siis, kui see töötab kooskõlas kõigi sinu turundustegevustega. Selle eelduseks on üks oluline küsimus: miks peaks keegi valima just sinu toote või teenuse? See peab olema selge, läbimõeldud ja veenev.

Isegi kui reklaamikampaania pole tehniliselt ideaalne, võivad tulemused olla head, kui sõnum on tugev ja väärtuspakkumine arusaadav.

Seega investeeri esmalt aega oma brändi sõnumi ja väärtuste selgesse ning sihtrühmale kõnetavasse kommunikeerimisse – see on vundament, millele saad Google Ads’i ja teiste kanalite abil äri edukalt üles ehitada.

Sulle veel huvipakkuvaid artikleid:

Miks ma ei näe oma Google Adsi reklaami?

Mis on remarketing ehk taasturundus?

Mis on Google Ads (AdWords) reklaam?

 

 

Oskar Grupp OÜ
Reg kood: 14113989

info@geeks.ee
+372 5862 9988

Tallinn, Mustamäe tee 44/1,
korpus C, 4 korrus.

Maja ees saab tasuta parkida kuni 3 tundi, kasutades parkimiskella.

Liitu uudiskirjaga

Saadame värskeid uudiseid ning jagame sulle kasulikke turunduse- ja internetireklaami-teemalisi nõuandeid

Copyright 2017 – 2025 © GEEKS