SEO – otsingumootoritele optimeerimine

Mis see on ja miks see kasulik on?

Oletame, et sul on valminud koduleht, kus kirjeldad oma teenuseid ja kaupu.
Kuid sarnaseid lehti on internetis sadu või tuhandeid!

Kuidas leiab sind üles sinu klient?

Kui sisestad Google otsingumootorisse näiteks märksõna “koristusteenus”, saad tulemuseks tuhandeid otsingutulemusi, kus esimesed on muidugi makstud reklaamid (Adwords).

Loe Adwordsi reklaami kohta.

Google Adwords reklaam on muidugi üks soodsamaid lahendusi, kuid nõuab igakuist investeerimist. Muidugi soovime, et meid leitakse üles ka ilma reklaamita ja siin tulebki mängu SEO ehk otsingumootoritele optimeerimine.

Mis on meie ülesanne?

Meie ülesandeks on tõsta sinu koduleht orgaaniline otsingu tulemusena maksimaalselt kõrgele positsioonile. Ideaalis oleks see esimese viie tulemuse seas.

Kuna kodulehti on tänapäeval väga palju, siis soovib iga otsingumootor tuua otsijatele parimaid tulemusi.
See tähendab, et leht peab oleme külastaja jaoks mugav kasutada ja kasuliku infoga. Külastaja peab leidma sinu lehelt seda, mida ta otsib.
Teiseks, lehed peavad olema õigesti kodeeritud. Mõtlen siinkohal lihtsaid asju nagu meta tagid, meta kirjeldused, pealkirjad jms. Leht peab olema mobiilne, et see oleks igas seadmes (mobiil, tahvelarvuti) ilusti loetav. Siin on palju nüansse, mida peab jälgima, sest iga leht on ainulaadne ja raske on täpselt öelda, mida on vaja teha ja mida mitte.

Pakume erinevaid SEO-pakette nagu:

  • SEO analüüs, kus analüüsime sinu kodulehte ja toome välja põhilised probleemsed kohad, mida oleks vaja muuta ja parandada.
  • Sisemist SEO-d ehk optimeerimist. Teeme sinu lehe sisemiselt korda ehk lisame kõik vajalikud muudatused ja anname soovitusi tulemuste parandamiseks.
  • Lehe täielik SEO, kus tegeleme lehega igakuiselt, et tõsta positsiooni maksimaalselt kõrgele.