SEO – otsingumootoritele optimeerimine

Mis see on ja miks see kasulik on?

Oletame, et teil valmis koduleht, kus kirjeldate oma teenuseid ja kaupasid.
Kuid sarnaseid lehti on internetis sadu või isegi tuhandeid!

Kuidas potentsiaalne klient teid üles leiab?

Kui sisestate näiteks Google’i otsingumootorisse märksõna “koristusteenus”, saate tulemuseks tuhandeid otsingutulemusi, kus esimesed on tasulised reklaamid (Google Ads/Adwords).

Lugege Google Ads reklaami kohta.

Google Ads reklaam on üks soodsamaid veebrireklaami lahendusi, kuid see nõuab igakuist investeerimist.
Kui me soovime, et meid leitaks internetist üles ka ilma reklaamita, siis siin tulebki mängu SEO ehk otsingumootoritele optimeerimine.

Mis on meie ülesanne?

Meie ülesandeks on viia teie ettevõtte koduleht otsingutulemuste lehel maksimaalselt kõrgele positsioonile. Ideaalis oleks see esimese viie tulemuse seas.

Kuna kodulehti on tänapäeval väga palju, siis soovib iga otsingumootor tuua info otsijateni parimaid tulemusi. See tähendab, et leht peab oleme külastaja jaoks mugav kasutada ja sisaldama kasulikku infot.

Külastaja peab leidma veebilehelt seda, mida ta otsib. Teiseks peavad lehed olema õigesti kodeeritud. Mõtleme selle all lihtsaid asju nagu meta-tagid, meta-kirjeldused, pealkirjad jms.

Leht peab olema skaleeritav, et see oleks igas seadmes (nutitelefon, tahvelarvuti) ilusti loetav. On veel palju nüansse, mida peab jälgima. Iga leht on ainulaadne ja keeruline on ilma analüüsita täpselt öelda, mida on vaja teha ja mida mitte.

Pakume erinevaid SEO-pakette nagu:

  • SEO analüüs. Analüüsime kodulehte ja toome välja probleemsemad kohad, mida oleks vaja muuta ja parandada.
  • Sisemine SEO ehk optimeerimine. Teeme veebilehe sisemiselt korda ehk lisame kõik vajalikud muudatused ja anname soovitusi tulemuste parandamiseks.
  • Lehe täielik SEO. Tegeleme lehega igakuiselt, et tõsta selle positsiooni otsingutulemustes võimalikult kõrgetele positsioonidele.