Kuidas seadistada GA4? Samm-sammuline video juhend.

Digiturunduse maailmas on väga olulised Facebooki (Meta) ja Google’i reklaamid, mis on väga olulised tööriistad oma sihtrühmani jõudmisel ja müügi suurendamisel.

Kuidas jälgida pidevalt oma kampaaniate tulemusi ja seadistada Google Analytics 4 (GA4), reklaamide mõju mõõtmiseks, selle kohta  põhjalik ülevaade ja videojuhend. 

Algselt avaldati meie artikkel Veebimajutuse lehel LINK

GA4 aitab koguda üksikasjalikku teavet kasutajate käitumise kohta, mis omakorda laseb optimeerida oma turundusstrateegiaid ja tagab, et reklaamieelarved tooksid maksimaalset tulu.

Täpsed andmed ja pidev tulemuste jälgimine on edu saavutamise võti ning see on ka põhjus, miks peab pühendama palju tähelepanu GA4 seadistamisele.

Selleks, et kõik samm-sammult selgeks teha, näitan allolevas videos, kuidas seadistada iseseisvalt oma GA4 Internetipoele ning näitena on kasutatud populaarset WordPressi ja Woocommerce’i e-äri lahendust.

Seadistama hakkan aga Google’i tööriista Tag Manageri (GTM) abiga.

Veel enne, kui hakata videot jälgima, tasub üle vaadata seal näidatud olulisemad etapid ja teemad. Video ajajoon on selline.

  1. GTM – lühidalt, mis see on ja mida peab teadma enne töö algust? (00.40 s)
  2. DataLayer – lühidalt, mis see on ja milleks seda kasutatakse? (01.33 min)
  3. GA4 sündmused ja tööpõhimõte. (3.20 min)
  4. Seadistused. (08.47 min)

Google Tag Manager

GTM ehk Google Tag Manager on tasuta tööriist, mis lubab kodulehtede ja rakenduste omanikel hallata ja rakendada erinevaid jälgimise ja turunduse tage ehk silte ilma kodulehe koodi muutmata.

Antud tööriista edukaks kasutamiseks soovitatakse kasutada Google Chrome’i brauserit ning lisada sellele järgmine laiendus: Tag Assistant Companion.

Välja tuleks lülitada kõik Ad blocker’id ehk reklaamiblokeerijad.

Tag Assistant Companion on brauserilaiendus, mis töötab koos Google Tag Assistantiga, et hõlbustada ja täiustada Google Tag Manageri (GTM) ning teiste sildihaldustööriistade silumist ja testimist.

Mida see brauserilaiendus teeb?

1. Integreerimine Google Tag Assistantiga: Tag Assistant Companion täiendab Google Tag Assistanti funktsionaalsust, võimaldades paremat ja täpsemat silumist.

2. Eelvaate režiimi tugi: Laiendus võimaldab kasutada GTM eelvaate režiimi otse teie veebilehel, aidates näha, kuidas erinevad tage, trigerid ja muutujad käituvad reaalajas.

Kokkuvõttes on Tag Assistant Companion kasulik tööriist kõigile, kes kasutavad Google Tag Manageri, pakkudes täiendavat tuge ja funktsionaalsust, et tagada sujuv ja korrektne tagide rakendamine ning haldamine.

Mis on DataLayer?

DataLayer on JavaScripti andmehoidla, mida kasutatakse andmete vahetamiseks veebilehe ja Google Tag Manageri (GTM) vahel.

DataLayer võimaldab koguda ja hallata teavet kasutaja tegevuste kohta, et GTM saaks neid andmeid jälgida ja analüüsida. Näiteks saab DataLayer edastada andmeid, kui kasutaja vaatab toodet või teeb ostu, ning GTM kasutab neid andmeid tagide käivitamiseks ja analüüsi tegemiseks.

DataLayer näide

Hetkel ma ei hakka näites kirjutama enda DataLayerit, vaid kasutan selleks vastavat pluginat, mis teeb selle suure töö ise ära.

Siin on allalaetav template, mis on vaja üles laadida GTM-i LINK

GA4 (events) ehk sündmused ja nende tööpõhimõtte

GA4 sündmused (events) on andmeüksused, mis salvestavad ja jälgivad kasutajate tegevusi sinu veebilehel või rakenduses. Erinevalt varasematest Google Analyticsi versioonidest põhineb GA4 täielikult sündmustel, võimaldades täpsemat ja detailsemat andmekogumist.

GA4 Automatically collected events ehk automaatselt kogutud sündmuste kohta leiab lähemalt infot siit.

GA4 automaatselt kogutud sündmusi jälgib ja registreerib Google Analytics 4 automaatselt ilma täiendava seadistamiseta. Need sündmused hõlmavad näiteks lehe pealkirja, ekraani resolutsiooni, brauseri keelt ning palju muud, mis pakuvad põhiinfot kasutajate tegevuste kohta.

Automaatne kogumine tähendab, et endal pole vaja täiendavat koodi lisada, et neid sündmusi jälgida.

Mida täpsemalt GA4 jälgib, saab lugeda ülalolevalt lingilt.

GA4 Enhanced measurement events ehk täiustatud mõõtmise sündmused

Vaata selle kohta lisaks Google’i lingilt.

GA4 täiustatud mõõtmise sündmusi jälgib Google Analytics 4 automaatselt ning registreerib ilma täiendava koodita. Need sündmused hõlmavad näiteks lehevaatamisi, kerimist, faili allalaadimisi ja video vaatamisi. Täiustatud mõõtmine võimaldab põhjalikumat analüüsi ja kasutajate tegevuste jälgimist veebisaidil või rakenduses.

GA4 Recommended events ehk soovitatavad sündmused

Vaata selle kohta lisaks Google’i lingilt.

GA4 soovitatavad sündmused on need, mida Google soovitab ise seadistada, et saada põhjalikumat ja kasulikumat teavet kasutajate käitumise kohta. Need sündmused hõlmavad tavalisi kasutajate tegevusi, nagu ostud, sisselogimised ja registreerumised.

Soovitatavad sündmused aitavad standardiseerida andmete kogumist ja analüüsi, parandades turundus- ja äriotsuste kvaliteeti.

Mis on GA4 Custom events ehk kohandatud sündmus?

GA4 kohandatud sündmus tuleb luua spetsiaalselt ettevõtte vajaduste järgi, et jälgida unikaalseid kasutajate tegevusi, mida automaatsed või soovitatavad sündmused ei kata.

Näiteks võib luua kohandatud sündmuse, et jälgida konkreetse nupu klõpsamist, kasutaja registreerimist või eripakkumiste vaatamisi.

Kohandatud sündmused võimaldavad koguda ja analüüsida täpselt teie jaoks olulist teavet.

Kuidas kõik see täpsemalt käib, vaata juba samm-sammulisest õppevideost.